Fenerbahçe Gruptan Nasıl Çıkar ? 2016

UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe, yoluna nasıl devam eder? UEFA’da nasıl tur atlar?

 

fenerbahce-sk

Manchester United‘ın Feyenoord karşısında kazanması ile Fenerbahçe‘nin UEFA Avrupa ligi grubunda hesaplar iyice karıştı.
Kanarya gruptaki son maçında HOLLANDA Temsilicisi Feyenoord deplasmanına gidiyor.Grubun bir diğer karşılaşmasında ise Manchester United, Deplasmanda Zorya Luhansk ile karşı karşıya gelecek. A Grubu’nda son haftaya girlirken Fenerbahçe 10 Puan ile lider durumda Manchester United 9 puanla ikinci, Feyenoord ise 7 puanda sırada. Grubun son sırasında bulunan ve 2 puanda kalan Zorya’nın elenmesi ise kesinleşti.

Fenerbahçe’nin gruptan çıkma ihtimallerini sizler için derledik

İhtimal 1 : United Zorya karşısında kazanırsa…

Manchester United deplasmanda Zorya karşısında kazanması durumunda Temsilcimizin Feyenoord Karşısında 1 puan alması üst tura çıkması için yeterli olacak.Bu durumda Fenerbahçe, grubu 11 puan ile ikinci olarak tamamlayacak ve bir üst tura yükselecek. Temsilcimizin Feyenoord’dan galibiyet alması durumunda ise grubu lider tamamlayacak. Fenerbahçe, Feyenoord Karşısında 1-0 kaybetse dahi grubu ikinci olarak tamamlayacak.Hollanda temsilcisi 2-0 ve üzeri galibiyetler’de üst tura çıkacak.
İhtimal 2 : Manchester united berabere kalırsa…

Manchester United, deplasmanda Zorya karşısında berabere kalması durumunda Fenerbahçe, Feyenoord deplasmanın’dan en az 1 puan çıkartmas halinde grubu ise lider tamamlayacak.Fenerbahçe’nin Feyenoord’a kaybetmesi halinde grup üçlü averaja kalacak. 10 puana çıkacak üç takımın üçlü averajdaki puanları eşit (6 puan).
Bu durumda aralarındaki maçlarda gol averajı daha iyi olan Manchester United grubu lider bitirecek. Fenerbahçe gol averajında üstün.

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmaz.